portfolio

Balkon w Poznaniu

    Projekt balkonu powstał dla pary lubiącej miejskie życie, jednocześnie chcącej swojej małej, zielonej przestrzeni w dużym mieście. Balkon,a właściwie loggia, ma wymiary 3,5 m na 1,2 m. Powstały dwie koncepcje, w których maksymalnie wykorzystano dostępne miejsce na rośliny – podłogę, ściany, parapet i balustradę.

    W pierwszej koncepcji zaprojektowano drewniane, trójkątne donice i ustawiono je tak by nakierować widok na kamienice znajdujące się po drugiej stronie ulicy. Wykorzystano betonowy fragment balustrady, na którym umieszczono balkonowy stolik, kształtem nawiązujący do donic, ustawienie pod kątem do balustrady pozwala podziwiać miejski krajobraz. W jednej z donic zaprojektowano miejsce gdzie można przysiąść lub odłożyć czytaną na fotelu obok książkę. Całość utrzymana w stonowanej kolorystyce i naturalnych materiałach. Najbardziej szalonym akcentem są tutaj częściowo pomalowane na pomarańczowo hokery!

    W drugiej koncepcji zastosowano prostokątne donice na różnych poziomach – podłoga, balustrada, ściana. Pośrodku balkonu jest miejsce odpoczynku i relaksu, dwa fotele i stolik. Na jednej ze ścian wspina się drewniana konstrukcja, która również jest poprowadzona na suficie, będą mogły się po niej piąć rośliny, przez co osiągniemy jeszcze mocniejszy efekt miejskiej dżungli.

Sprawdź ofertę!