portfolio

Balkon w Tarnowie Podgórnym

    Projekt balkonu w kształcie litery “L” to przedłużenie salonu właścicielki mieszkania, dodatkowy, letni “pokój”, gdzie może spotykać się ze znajomymi, hodować zioła w doniczkach i czytać książki w wymarzonym boho fotelu. Kolorystyka salonu – głównie czerń, biel i jasne drewno – ma swoją kontynuację na balkonie, by zachować spójny wygląd wnętrza z zewnętrzem. Główne wytyczne: osłonięcie od balkonu sąsiadów oraz od nowo powstającego bloku, miejsce do spotkań i do czytania książek, rośliny kwitnące i zimozielone tak, by balkon był ozdobą cały rok.

    W pierwszej koncepcji od razu po wyjściu na balkon mamy sofę ze stolikiem i krzesłami, oddzieloną rzędem donic z roślinami, które będą osłaniać od spojrzeń przyszłych sąsiadów oraz będą dobrze widoczne z wnętrza mieszkania. Naprzeciwko sofy, po drugiej stronie balkonu, zaprojektowano drzewo w kwadratowej donicy a obok regał na doniczki z ziołami. Na balkonie znalazło się również miejsce na leżak i bambusy, które gdy tylko podrosną będą gęstą zieloną ścianą. Drewniana konstrukcja znajdująca się za sofą osłania od sąsiedniego balkonu.

 

    W drugiej koncepcji zaprojektowałam fotel otoczony trejażem, który osłoni od sąsiadów ale również zapewni cień. Sofa znalazła się pośrodku balkonu, skierowana w stronę mieszkania i również została osłonięta trejażem. Na drugim końcu balkonu umieszczono półkę na zioła, która zasłania znajdujący się na balkonie klimatyzator. Przestrzeń balkonu została uzupełniona donicami z małymi krzewami i ozdobnymi trawami. 

Sprawdź ofertę!