portfolio

Taras pod Poznaniem

Wizualizacja tarasu ze zbiornikiem wodnym

    Właściciele ogrodu pod Poznaniem zamarzyli o zmianach w swoim ogrodzie, dlatego postanowili, że przed ich altaną powstanie taras. Założenia były proste: nieskomplikowany kształt, miejsce do relaksu, element wodny. Tak powstały dwie koncepcje – oba tarasy są na planie prostokąta, jednak żeby nie było nudno, w każdym dodałam jakiś “smaczek”. 

    Pierwsza koncepcja to drewniany taras, z nieregularną “plamą zieleni”, znajdującą się w obrysie tarasu.  Umieściłam tam stalową misę wodną, którą chowa się wśród traw i lawendy. Specjalnie wybrałam niskie rośliny, aby nie zasłaniały widoku na ogród, gdy właściciele będą wylegiwać się na leżakach lub spędzać czas ze znajomymi w altanie.

Na krawędzi sąsiadującej z rabatą znalazła się prosta ławka, wykonana z tego samego materiału co taras, jako dodatkowe miejsce, na którym można przysiąść i odpocząć.

    W drugiej koncepcji, na tarasie znalazł się płytki zbiornik wodny. Drewniana kładka poprowadzona nad zbiornikiem, dzieli taras na dwie części – pierwsza jest miejscem do odpoczynku i spotkań towarzyskich, druga miejscem na donice ogrodowe. W upalne dni, można przysiąść na kładce i zanurzyć stopy w wodzie. Taras został otoczony obwódką z małych kamieni, która nadaje całemu założeniu elegancji.

Wizualizacja tarasu ze zbiornikiem wodnym

Sprawdź ofertę!